Yük Konteyner

Uluslararası ve şehriler arası taşımacılıkta kullanılmakta olan yük konteynerleri birçok çeşide sahiptir. Farklı farklı ebatlarda üretilmelerine rağmen standart olarak üretilmekte olan konteynerler bulunmaktadır. Konteynerlerin dış yüzeyi çelikten yapılmakta ve içlerinde de kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Avrupa standartlarına uygun şekilde üretimi gerçekleştirilmekte olan konteynerlerin iskeleti çelikten imal edilmektedir. Bu durumun temel sebebinde ise sarsıntılara, darbelere ve dış etkilere çeliğin daha dayanıklı olması bulunmaktadır. Ayrıca çelikten üretilmekte olan konteynerler daha sağlam olmaktadır. Bir yerden başka bir yere yüklerin dağılmadan ve darbe almadan taşınılmasını sağlayan yük konteyneri genellikle hava taşımacılığıyla, gemi taşımacılığında ve demir yolları, tır gibi taşımacılıklarda da tercih edilmektedir. Her biri ortalama yüz tona yakın bir yükü taşıyabilecek özellikteki yapılar olmasıyla birlikte taşınılacak yük çeşidine göre de bu yüklerde birtakım farklılıklar meydana gelebilir.

Dondurulmuş besinlerin ve gıdaların taşınması için özel soğutma sistemi olan ya da bunun yanı sıra üstü açık konteynerler tercih edilmektedir. Fakat bozulma olasılığı bulunmayan ve katı malzemeler için normal konteynerler tercih edilmektedir. İskeleti çelik olarak üretilmekte olan konteynerlerin etrafını kaplayan malzemeleri farklı farklı çeşitlerde olabilir. Aynı zamanda kontraplaktan da yapılabileceğini belirtmekte fayda var. İskeleti çelikten yapılan konteynerlerin maliyeti ucuza denk gelmektedir. Aynı zamanda yapıldığı malzemeler ile birlikte hafif olması da büyük önem teşkil etmektedir.

SIFIR VE 2. EL YÜK KONTEYNER SİPARİŞİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ

Telefon: 0262 751 44 70
Whatsapp: 0545 929 02 21
GSM: 0545 929 02 20
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr

10ft STANDART YÜK KONTEYNER
20ft HIGH CUBE YÜK KONTEYNER
20ft TÜNEL YÜK KONTEYNER
20ft OPEN TOP YÜK KONTEYNER
20ft HARD TOP YÜK KONTEYNER
20ft OPEN SIDE YÜK KONTEYNER
20ft FLAT RACK YÜK KONTEYNER
20ft REEFER YÜK KONTEYNER
40ft HIGH CUBE YÜK KONTEYNER
40ft TÜNEL YÜK KONTEYNER
40ft OPEN TOP YÜK KONTEYNER
40ft HARD TOP YÜK KONTEYNER
40ft OPEN SIDE YÜK KONTEYNER
40ft REEFER YÜK KONTEYNER
40ft FLAT RACK YÜK KONTEYNER
45ft HIGH CUBE YÜK KONTEYNER

Yük taşımacılığında ağırlığın fazla olması taşıma maliyetini artıran en önemli unsurlardan birisidir. Dolayısıyla hafif olmasının çok fazla avantajı bulunmaktadır. Bu konteynerler ile her türlü yükün rahatlıkla taşınabileceğini belirtmenin yanı sıra klima yer alan konteynerler ile bozulması muhtemel gıdaların taşınması mümkün hale gelecektir. Konteyner üretimleri genellikle standart türde olduğu gibi aynı zamanda isteğe göre de farklı farklı şekilde yapılmaktadır. Özel isteklere uygun şekilde olan yük konteyneri kullanmak mümkündür. Böylelikle isteklere göre üretimi gerçekleştirilecek olan yük konteynerlerini taşınacak malzemeye göre uygunlaştırılır ve daha da kullanışlı hale getirilir.

Bütün bunların yanı sıra aynı zamanda yük konteynerlerinin dış boyaları da kişiselleştirilebilir olmaktadır. Herhangi bir tonda, renkte üretimi gerçekleştirilecek olan yük konteynerlerinin dış boyaları açık renklerde ya da koyu renklerde kullanılabilir. Bununla ilgili bir kısıtlamanın bulunmamasın yanı sıra gece koyu renklerin görünmesinin zor olmasından dolayı açık renkleri kullanmak çok daha avantajlı olmaktadır. Konteynerlerin üretimi esnasında isteğe göre belirtildiği üzere birtakım farklılıklar ve değişiklikler yapılabilmektedir. Böylelikle rengini, modelini ya da tasarımını değiştirmek, bunlarda birtakım değişiklikler yapmak mümkün olacaktır.

Taşımacılıkta sıklıkla kullanılan ve farklı modelde türde olan konteynerler herkesin isteklerine göre özelleştirilmektedir. İsteğe göre farklı modellerde, türlerde oluşturulacağı gibi tasarımsal olarak da farklılıklar oluşturulabilir. Bu türdeki konteynerler için isteğe özel şekilde sipariş vermek mümkündür. Ayrıca konteynerlerde taşınacak malzemeye bağlı olarak içerisinde ekstra unsurların olması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise soğutma sisteminin bulunmasıdır. Bozulması muhtemel ürünlerin taşımacılığı yapılırken soğutucu en büyük avantaj olmaktadır. Böylelikle herhangi bir yere taşınacak olan malzemelere herhangi bir şekilde problem oluşturmadan bunların taşıma işlemini gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Kaliteli ve taşınacak olan malzemeye bağlı olarak üretimi gerçekleştirilen konteynerler özel olarak üretilebileceği gibi standartlara uygun olan konteynerler kullanmak da mümkündür. Siz de isteklerinize göre en uygun konteyneri kullanabilirsiniz. Farklı modelleri bulunmasıyla birlikte uluslararası standartlara da uygun olması gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir cezai işlem problemi yaşamaksızın taşımacılık mümkün olacaktır.

Uluslararası ya da şehirlerarası yolculuklar için yük taşımacılığını gerçekleştirmek amacıyla kullanılmakta olan yük konteyneri hemen hemen her şeyin taşınması için en uygunu olmaktadır. Böylelikle kuru gıda olsun, soğuk hava deposunda durması gereken gıdalar olsun konteynerler yardımıyla kısa süre içerisinde istenilen herhangi bir yerden başka bir yere transfer edilmektedir. Ayrıca şehirlerarası ya da uluslararası fark etmeksizin konteynerler aracılığıyla bu taşımacılığı yapmak fazlasıyla uygun olacaktır. Bu konuda yapılması gereken ise taşınacak olan malzemeye göre bir konteyner seçiminde bulunmak gerekmektedir. Farklı farklı türlerde konteyner çeşitleri bulunmaktadır.
  • Tercih edilmekte olan konteyner çeşitlerinden birisi 10 FT yük konteyner olmaktadır. Sağlam geometrik yapısı, çökme ve diğer olumsuzluklara karşı oldukça nemlidir. Bu konteyner türü diğerlerine göre daha dayanıklı ve küçük yapıyı temsil etmektedir. İç hacmi olarak diğer konteynerlere göre küçük olsa da daha değerli ve maddi olarak yüksek ölçüdeki ürünlerin taşınması için idealdir. Bununla birlikte 20 FT yük konteyner tercihinde de bulunmak mümkündür. Bu yapıdaki modeller de 10 FT göre daha büyük olmaktadır. Ayrıca demir yolu taşımacılığında kullanılmakta olan open top konteynerler bulunmaktadır. Bunlar sayesinde işler daha kolay ve daha pratik olmaktadır.
  • 20 FT open top model olan konteyner çeşidinin olmasıyla birlikte aynı zamanda 40 FT open top çeşidi de bulunmaktadır. Bunun tercihi ve isteğe göre ayarlanabilmekte ve tercih edilmektedir. Bu çeşit olan konteynerler kullanışlı olmasıyla birlikte aynı zamanda yükleme ve boşaltma hususunda da önemli avantajları sağlamaktadır diyebiliriz. Dolayısıyla çok fazla avantajı ve ekstrası bulunan bu yük konteynerleri tercih etmek, bunları kullanmak herkes tarafından oldukça faydalı olacaktır. Farklı türlerinin bulunmasıyla birlikte isteğe göre birtakım unsurların eklenebileceğini söylemekte fayda var. Renginin isteğe göre farklı olarak tercih edilebileceğinin yanı sıra aynı zamanda birtakım özellikleri de kişiselleştirilebilmektedir.
  • Hem yan tarafı hem de üst tarafı açık olan konteyner modeli ise Flat rack konteynerler olarak bilinmektedir. Demir yolu taşımacılığında sıklıkla görülmekte olan 20 FT flat rack modelleri yer almaktadır. Bunun bir tık üzeri olarak bilinen model çeşidi ise 40 FT flat rack olarak bilinmektedir. Sadece raylı sistemde değil kamyon ve tırda da bu modeli görmek mümkün olacaktır. Konteyner içerisine sığmayan ürünlerin bu modele sığdırılarak taşındığını söylemekte fayda var. Ayrıca bazı ürünler taşınırken sıcaklık kontrolünün bulunması önemlidir. Dolayısıyla bu durumlar için özel oluşturulmuş konteynerler gerekli olmaktadır. Tam bu noktada 20 FT Reefer konteyner modeli ortaya çıkmaktadır.
  • Taze meyve sebzelerin yanı sıra aynı zamanda et ve süt ürünlerine kadar çok alanda tercih edilmektedir. Bir üst modeli olarak bilinen 40 FT Reefer ise birkaç tık daha büyük ölçülerde olmaktadır. Bu model son derecede dayanıklı malzemelerden yapılarak oldukça korunaklı ve aynı şekilde sağlam olarak ortaya çıkarılmıştır. Problem yaşamaksızın kullanılabileceğini ve tercih edilebileceğini söylemekte fayda var. İç ölçülerin ve ağırlıkların kişiden kişiye farklılık gösterebileceğini belirtmek mümkündür. Böylelikle isteklere göre birtakım farklılıklar oluşturularak standartlara en uygun şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir. Ağırlık ile ilgili durumlar minimum seviyeye indirildiği taktirde taşıma maliyeti de aynı şekilde daha da uygun seviyeye inecektir. Böylelikle yük konteyneri ne kadar hafif olursa o kadar avantajlı olacaktır. Siz de bu avantajlardan faydalanmak isterseniz isteklerinize göre bir tercih yapmanız mümkün olacaktır. Yük konteynerleri kendi arasında farklı farklı modelde ve çeşitlerde bulunmaktadır. Bu çeşitler arasından da taşınacak malzemeye göre en uygun olanını belirlemek mümkündür. Bozulması muhtemel ürünler için soğutma sisteminin olması gerektiği gibi aynı zamanda katı ve kuru gıdalar için de tercih edilmesi gereken konteyner çeşidi farklı olmaktadır.
  • Nakliye sektöründe en güvenilir ve en gözde konteyner türlerinden birisi olan 40 FT high cube konteynerler görünüm bakımından farklı olsa da diğerlerine göre çok benzer yanları bulunmaktadır. Bu yapıların tercih edilmesi için taşıma işlemini gerçekleştiren aracın güçlü olması gerekmektedir. Dolayısıyla daha fazla yük taşımak için oluşturulmuş ve tek bir seferde bunu gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir. Ayrıca 45 FT high cube ile de bunu gerçekleştirmek mümkündür. Avantajlı bir şekilde taşımacılık için en uygunu olduğunu, böylelikle problem yaşamadan konteyner taşımacılığı yapmanın ideal olacağını belirtmek mümkündür. Ayrıca her türden yük malzemesi taşımak için uygun olan konteyner çeşidi bulunmaktadır. Bu ise 40 FT hard top olarak bilinmektedir. Deniz taşımacılığında, kara taşımacılığında kullanıldığı gibi aynı zamanda raylı sistemde de tercih edilmektedir. Böylelikle daha kaliteli ve daha farklı tür olarak bilinen bu yapılar kaliteli olmaktadır. Herhangi bir yerden başka bir yere kısa süre içerisinde nakliye işlemi gerçekleştirmek için yük konteynerleri oldukça önemli ve avantajlı olmaktadır. Farklı farklı modellerde ve çeşitlerde bulunan konteynerleri tercih etmek, bunlar arasından seçim yapmak mümkündür. Fakat bunun isteğe göre, taşınacak ürüne göre belirlenmesi gerekmektedir. Böylelikle daha uygun ve ideal bir şekilde seçim yapmak, bu seçime göre de en uygun şekilde taşımacılığı yapmak mümkün hale gelecektir.