2. El Konteyner

Yuvam Konteyner modüler yaşam konteynerleri ve yük konteynerleri imalatı yapmasının yanı sıra 2. el konteyner satışını da yapmaktadır. 2. el konteynerler daima stokta hazır olarak bulunmakta olduğu için hemen satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Satın aldığımız ikinci el konteynerleri sizlere satmadan önce arızalarını tespit edip onarır, sonra da satışa sunarız.

2. el yaşam konteyneri veya yük konteyneri satın almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. İstediğiniz özelliklerde bir ürün belirtip stok durumuna göre satın alabilirsiniz yada stoklarımızda hazır ürünlerden birisini seçebilirsiniz. Türkiye'nin her noktasına yaptığımız satış sayesinde sizlere çok uygun fiyatlı nakliye avantajlarınıda sunmaktayız.

2. El yük konteyneri satın almak için bizimle aşağıdaki iletişim bilgilerimizden irtibata geçmekten çekinmeyiniz;
Fabrika adres: Balçık Mahallesi, Organize Caddesi, No 24, Gebze Kocaeli
Tel: 0262 751 44 70
Whatsapp: 0545 929 02 21
GSM: 0545 929 02 20
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr

2. EL YAŞAM KONTEYNERİ

İkinci el yaşam konteynerleri standart, demonte, sandiviç panelli, betopanlı, kompozit kaplamalı gibi bir çok özellikte olmaktadırlar. En çok tercih edilen 2. el konteyner ebatları 3x7m standart saclı, tek odalı tip ve 3x7m sandiviç panelli, tek odalı tip olarak öne çıkmaktadır. Bunun yanında yine aynı ebatlarda 2 odalı, mutfak, wc ve duş özellikli konteynerlerde yaşam konteynerleri arasında en çok tercih edilen ürünlerimizdir. Diğer tercih edilen 2. el yaşam konteyneri türleri ise ofis, depo, wc, duş, güvenlik kulübesi, bilet gişesi gibi ürünlerimiz olmaktadır.

Eğer aradığınız yaşam konteyneri ürünü sıfır konteyner konteyner ise sıfır olarak imalatınıda Gebze, Kocaeli fabrikamızda yapmaktayız.Satın alacağınız ikinci el yaşam konteynerleri temiz ve kullanıma hazır biçimde stoklarımızda hazır olmaktadır. Aynı zaman da sizlerin elinde 2.el yaşam konteyneri var ve satmak istiyorsanız bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Durumu kullanmaya müsait olan her ürünü satın almaktayız, elinizde kaç adet olursa olsun.

2. EL YÜK KONTEYNERİ

Yük konteynerleri sıfır olarak imal edildikten sonra yıllarca kullanmaya uygun sağlamlıkta üretilmektedirler. Zor şartlarda kullanılmasına rağmen ortalama ömürleri 20-40 yıl arasında değişmektedir. Ortalama 2,5 ton çelik kullanılarak imal edilmeleri, onları uzun yıllar daha kullanmanıza imkan vermektedir. 2. el konteynerleri dünyanın her bölgesinden Türkiye’ye getirip elimizdeki mevcut 2. el yük konteynerleri Türkiye ve tüm ülkelere pazarlamaktayız. Ülkemizin her liman bölgesinde sıfır yük konteynerlerimiz ve 2. el yük konteynerlerimiz mevcut depolarımızda sürekli bulunmaktadır. Aynı zamanda sıfır yük konteyner satışı ile 2.el ve sıfır yük konteyner kiralama hizmeti de vermekteyiz. 2. el yük konteyner 10 yılı geçkin sürelerde kullandığımız için içlerini ve dışlarını temizlemek için boya ve paslanan yerlerini değiştirmek şartıyla her türlü bakımlarını yapmaktayız.

2. EL YÜK KONTEYNER SATIN ALIRKEN BİLMENİZ GEREKENLER

2. el yük konteynerler daima kullanılmaya uygun olan ürünler arasından seçilmektedirler. 20lik ve 40lık yük konteynerleri içerisine 30 ton yük yüklenebilinmektedir. Gemilerde sevk edilen yük konteynerleri istifleme sistemine göre 7 adet üst üste konularak seyahat etmektedir. Yani yük konteynerleri içerisinde 30 Ton, üzerinde ise 180 Ton olmak üzere 210 Ton ve daha fazlası yük taşıyacak sağlamlıkta imal edilmektedirler. Ortalama 20-40 yıl kullanılabilen yük konteynerleri, bu kadar sağlam bir şase ile uzun yıllar kullanılmayı size vadeder. Bu sebeple tekrar tekrar bir çok kez kullanmaktan çekinmeyiniz. Fakat ufak tefekte olsa yük konteynerleride yükleme ve taşınma esnasında küçük hasarlar alabilmektedirler. Ama bu ufak tefek hasarlar onların kullanılmasına engel değildir. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise duvarlarında ve tavanında yırtık olmaması, ayrıca kapısının düzgün çalışması, yani düzgün kapanıp kitlenebilmesi noktalarıdır. Buraları kullanıma uygun olduğu takdirde sorunsuz kullanabilirsiniz.

Yuvam Konteynerden satın alacağınız 2. El yük konteynerlerinin genel durumları aşağıdaki gibidir.

 • Kapıları düzgün çalışır durumdadırlar. Çalışmasına engel olan bir yamuklukları yoktur. Düzgünce kapanır ve açılırlar.
 • Duvarlarında yırtık yoktur.
 • Duvarlarında ufak tefek küçük delikler bulunabilirler ama bunlar kullanıma engel değildirler. (Kullanıma engel olabilecek ürünler piyasadan çekilir ve geri dönüşüme gönderilip imha edilirler)
 • ISO kuralları çerçevesinde sadece kullanıma uygun olan ürünleri satmaktayız. Uygun olmayan ürünler zaten imha edildikleri için satışta olmazlar.
 • Zemini sağlam durumdadır fakat zemin kaplaması ahşap olduğu için yıllar içerisinde rengi değişebilir ve zemin boyaları kalkmış olabilir.
 • Duvar boyalarında ufak dökülmeler mevcut olabilir.
 • Duvar renklerinde karma renklere rastlayabilirsiniz, sebebi lokal boya yenilemeleri yapılarak paslanmayı engellemektir.
 • Üzerlerinde üretici yada daha önce kullanan firmanın logoları, reklamları yer alabilir. (İkinciel bir ürünü haliyle daha önce başkaları kullanmış olması ile bu logolar mevcuttur)
 • Yük konteyner sevkiyatları büyük oranda gemiler ile yapıldığı için bizde ürünlerimizin %95'ini liman depolarda tutmaktayız. Liman depolar ise gümrük kuralları çerçevesinde idare edildiği için ürünlerimiz bu depolarda üst üste istiflenmiş halde dururlar ve siz sipariş verdiğinizde en üstte duran ürünümüz direk size sevk edilir.
 • Yük konteyneri satın aldığınızda nakliyesi daima alıcı müşteriye aittir.
 • ISO yurtdışı belgeli yük konteyner ürünlerimiz tüm dünyada mal taşınmak için kullanılabilirler. Fakat 6 aydan uzun veya sürekli tek bir ülkede kullanılması yasaktır. Muhakkak 6 ayda bir ülke dışına çıkmak zorundadırlar.
 • Yerli belgeli yük konteynerler ise sadece Türkiye içerisinde sürekli kullanmak isteyen müşterilerin alması gereken yük konteyneri modellerimizdir.
 • Yurtdışı belgeli bir konteyneriniz var ise millileştirme belgesi yasal işlemlerini sizler için yapmaktayız.


10luk depo yük konteyneri 20lik yük konteyner 20lik yük konteyner yan duvar görünüşü
20lik yük konteyner kapıları 20lik üstü açık yük konteyner 20lik yük konteyner iç durumu
40lık standart ebat yük konteyner 40lık high cube yüksek boy yük konteyner 40lık high cube yük konteyner
40ft standart yükseklik ve High Cube yüksekliğinde yük konteyner karşılaştırması 40lık üstü açık yük konteyner 40lık duvarsız yük konteyner
40lık soğuk oda deposu yük konteyner 40lık yük konteyner duvar boyası yenileme

2. el yük konteynerlerimiz gemi, uçak, tren, tır gibi tüm araçlarla taşınabilmektedir. Üstü açık flat rack, open top konteyner, soğutuculu gıda taşıma ürünü olan reefer konteyner, kimyevi madde, sıvı gıda gibi ürünlerin taşındığı tank konteyner, standart konteyner, high cube gibi 2. el yük konteyner çeşitlerimiz mevcuttur. Yuvam Konteyner olarak her çeşit yük konteynerini ithal edip satmaktayız. 20 DC, 40 DC, 40 HC (High Cube), 40OT Reefer vs. Yurdumuzdaki bir çok limanlarda depolarımız mevcuttur. 2. el yük konteyner alım satım revizyon modifiye ve kiralama işleri de yapmaktayız. Uluslararası alanda Dünyanın neresinde olursa olsun istenilen ülkeye ve yurtiçine 2. el yük konteyner satışı ve kiralaması yapıyoruz. Ayrıca piyasadan acentalardan ve armatörlerden süresi 10 yılı geçmiş 2. el yük konteynerlerini de satın almaktayız. Ayrıca sorunları olan yük konteynerlerinin arızalarını fabrikamızda uzman ekibimizle onarıp sorunsuz kullanılır hale getirip tekrar satışa da sunmaktayız. Yani sizlerin istediği tüm özelliklerde ve kullanıma uygun 2. el yük konteynerlerin satışını ve kiralamasını yapmaktayız.

Türkiye'de sıfır yük konteyneri imalatı da yapan nadir firmalardan olmanın gurur ile tüm ISO standartlarına uygun yerli yük konteyner imalatı yapmaktayız.